شرایط و قوانین

کاربران با ثبت نام در وانت اینترنتی متین و هم چنین با هر بار استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری وانت اینترنتی متین را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از اپلیکیشن و وب سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن و وب سایت وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران می‌باشند. در صورت اثبات خلاف این موضوع، وانت اینترنتی متین مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر در اپلیکیشن و وب سایت داشته باشد. در صورتی که وانت اینترنتی متین اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، وانت اینترنتی متین مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن و وب سایت یا سایر خدمات مربوط به وانت اینترنتی متین انجام می‌شود به عهدۀ کاربران، بنابه مورد، است. بنابراین مسئولیت کاربرانِ غیر از کاربر نیز، که با استفاده از حساب کاربری وی از خدمات وانت اینترنتی متین استفاده می‌نمایند، کاملاً متوجه خود کاربر می‌باشد.

مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع وانت اینترنتی متین برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به وانت اینترنتی متین انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات وانت اینترنتی متین متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار وانت اینترنتی متین قرار ندهد، وانت اینترنتی متین می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر خودداری کند.

لطفاً بعد از ثبت‌نام اولیه و قبل از سفارش درخواست سرویس، به‌صورت تلفنی و یا از طریق خطوط واتس‌اپ دفتر، احراز هویت و ارسال تصویر مدارک شناسایی خود را تکمیل نمائید. در غیر این‌صورت به درخواست شما پاسخ داده نمی‌شود. 

ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص وانت اینترنتی متین، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی وانت اینترنتی متین خواهد بود. در غیر این صورت وانت اینترنتی متین می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

کاربران متعهد می‌شوند در حین استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین از استعمال دخانیات امتناع کنند.

کاربر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی راننده در نتیجۀ استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره به عهدۀ وی خواهد بود. در چنین مواردی وانت اینترنتی متین حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب وانت اینترنتی متین کاربر کسر یا از وی وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد وانت اینترنتی متین به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، راننده و یا وانت اینترنتی متین مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهد بود. همچنین چنان چه کاربر اقدام به فحاشی، توهین و ضرب و جرح و سایر اقدامات خلاف قانون علیه راننده نماید حق مراجعه راننده به مراجع قضایی ذیصلاح محفوظ است. علاوه بر آن وانت اینترنتی متین حق مراجعه به مراجع قضایی از جهت لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود را خواهد داشت.

با استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از وانت اینترنتی متین برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران* یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. کاربران حق ندارند اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، در خودرو همراه داشته باشند.

*قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی و رانندگی.

کاربر متعهد است در صورت داشتن بار نامتعارف و یا هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را قبل از توافق بر حمل و نقل کالا به وانت اینترنتی متین اعلام کند. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست حمل و نقل کالا و عزیمت راننده به نقطۀ مبدا، راننده مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) حمل و نقل کالا بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینۀ حمل و نقل برعهدۀ کاربر است.

کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات وانت اینترنتی متین به صورتی که به وانت اینترنتی متین یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات وانت اینترنتی متین در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع وانت اینترنتی متین اقدام نمایند، وانت اینترنتی متین ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

کاربران می‌پذیرند که وانت اینترنتی متین ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی وانت اینترنتی متین با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین به عهدۀ کاربران است.

کاربر می‌پذیرد حداکثر تعداد مسافری که می‌توانند در یک خودرو سوار شود برابر با ظرفیت سرنشین مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است.

کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام خدمات حمل و نقل کالا از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین، از مسافران یا رانندگان کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مسافران یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین وانت اینترنتی متین خواهد بود. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول حمل و نقل کالا، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مسافران یا رانندگان در خدمات وانت اینترنتی متین ارائه شده است استفاده کنند. استفادۀ کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، وانت اینترنتی متین مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

کاربران متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در هنگام استفاده از وانت اینترنتی متین هستند.

کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن حریم خصوصی** وانت اینترنتی متین را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

**رعایت حریم شخصی کاربران برای وانت اینترنتی متین بسیار حائز اهمیت است. در این متن نحوۀ ذخیره‌سازی و استفادۀ وانت اینترنتی متین از اطلاعاتی که در نتیجه استفادۀ کاربران از خدمات وانت اینترنتی متین در سامانۀ وانت اینترنتی متین ثبت می‌شود شرح داده شده است.

بخشی از اطلاعاتی که وانت اینترنتی متین ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که شما به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست حمل و نقل کالا، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سامانه ثبت می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی از این دست می‌باشد.

علاوه بر اطلاعاتی که شما به صورت مستقیم در سامانه ثبت می‌کنید، برخی از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفادۀ شما از سرویس تولید می‌شود نیز در وانت اینترنتی متین ذخیره خواهد شد. این اطلاعات در زیر شرح داده شده‌اند:

هنگامی که شما اعتبار حساب کاربری خود در وانت اینترنتی متین را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهید، شمارۀ تراکنش و پیگیری بانکی در وانت اینترنتی متین ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، با توجه به اینکه تمامی تراکنش‌های مالی از طریق سامانه‌های بانکی صورت می‌گیرد، وانت اینترنتی متین در فرآیند انتقال وجه و یا افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی شما ندارد.

وانت اینترنتی متین ممکن است اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار موبایل و وب سایت وانت اینترنتی متین را ثبت می‌کند. از این اطلاعات برای بهبود کیفیت خدمات استفاده می‌شود.

وانت اینترنتی متین ممکن است اطلاعات مربوط دستگاهی که شما از طریق آن از سامانه استفاده می‌کنید (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه های تلفن همراه، وای‌فای و غیره را ذخیره کند.

اطلاعاتی که در وانت اینترنتی متین ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و استفادۀ کاربران یا رانندگان از سرویس وانت اینترنتی متین به منزلۀ قبول و اعطای اختیار به وانت اینترنتی متین جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات فوق الاشعار به شرح زیر می‌باشد:

ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات؛

برقراری ارتباط بین کاربر و راننده جهت تسهیل فرآیند خدمات حمل و نقل کالا؛ به طور مثال راننده می‌تواند از شماره تلفن همراه کاربر برای پیدا کردن مکان دقیق کاربر هنگام خدمات حمل و نقل کالا استفاده کند؛

ارتباط وانت اینترنتی متین با کاربر جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی، بررسی شکایات و غیره؛

شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژۀ هر کاربر؛

بدیهی است مسئولیت حفظ و نگهداری از تمامی اطلاعات فوق الاشعار برعهده وانت اینترنتی متین می باشد؛ به نحوی که هیچ شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی غیر ذیصلاح حق دسترسی به اطلاعات مذکور را نخواهد داشت. صرفاً در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات کاربر و یا راننده - اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد - مطالبه شود، وانت اینترنتی متین موظف به ارایۀ اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.

خدمات وانت اینترنتی متین ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که وانت اینترنتی متین کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و وانت اینترنتی متین مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

کاربر می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به وانت اینترنتی متین می‌پردازد وجود ندارد.

کاربر می‌پذیرد هزینۀ خدمات حمل و نقل کالا از طرف وانت اینترنتی متین مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ خدمات حمل و نقل کالا نمی‌تواند داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که کاربر مجاز به عدم پذیرش هزینۀ اعلام شده از سوی وانت اینترنتی متین می‌باشد، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌باشد و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به وانت اینترنتی متین اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ وانت اینترنتی متین را از محل اعتبار کاربری خود، اعطا می‌نماید.

پرداخت هزینۀ خدمات حمل و نقل کالا فقط از طریق روش‌هایی که توسط وانت اینترنتی متین مشخص می‌شود، می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری وانت اینترنتی متین، پرداخت اینترنتی و پرداخت نقدی به راننده.

کاربران می‌پذیرند هزینۀ خدمات حمل و نقل کالا ارائه و اعلام شده از سوی وانت اینترنتی متین، ممکن است بسته به ویژگی‌های خدمات ارائه شده از جمله نوع مسیر و کالا، زمان درخواستی، مدت زمان تخمینی جهت انجام خدمات، مکان (مبدا، مقصد یا مسافت مسیر)، تغییرات اعلام شده در حین خدمات، شرایط جوی و یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی وانت اینترنتی متین بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید وانت اینترنتی متین تعیین گردیده است و در صورت پذیرش از سوی کاربران، ایشان حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.

کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمات حمل و نقل کالا را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامۀ وانت اینترنتی متین جهت پرداخت آنلاین به وجود آید به وانت اینترنتی متین پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامۀ وانت اینترنتی متین یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربر همچنان موظف به پرداخت هزینۀ خدمات حمل و نقل کالا خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربر با مرکز تماس وانت اینترنتی متین با روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشد، وانت اینترنتی متین حق دارد مبلغ خدمات حمل و نقل کالا را از اعتبار کاربر در وانت اینترنتی متین کسر کند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری مسدود خواهد شد.

کاربر می‌پذیرد هیچوقت درخواست به وانت اینترنتی متین ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین را داشته باشد. کاربر اگر پس از ارسال درخواست و پذیرش درخواست توسط وانت اینترنتی متین، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان مبدا حمل و نقل کالا در زمان مشخص حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ مورد قبول مذکور می‌باشد و یا وانت اینترنتی متین مجاز خواهد بود نسبت به کسر و برداشت مبلغ مذکور از محل اعتبار وی اقدام نماید. در صورت تکرار این عمل برای بار دوم حساب کاربری مسدود خواهد شد.

کاربر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی راننده در نتیجۀ استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره به عهدۀ وی خواهد بود. در چنین مواردی وانت اینترنتی متین حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب وانت اینترنتی متین کاربر کسر یا از وی وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد وانت اینترنتی متین به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، راننده و یا وانت اینترنتی متین مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهد بود. همچنین چنان چه کاربر اقدام به فحاشی، توهین و ضرب و جرح و سایر اقدامات خلاف قانون علیه راننده نماید حق مراجعه راننده به مراجع قضایی ذیصلاح محفوظ است. علاوه بر آن وانت اینترنتی متین حق مراجعه به مراجع قضایی از جهت لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود را خواهد داشت.

وانت اینترنتی متین با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۲۴ ساعته، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

وانت اینترنتی متین با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران در اپلیکیشن و وب سایت تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

وانت اینترنتی متین تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.

تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد وانت اینترنتی متین محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، وانت اینترنتی متین مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.

چنانچه هر یک از کاربران وانت اینترنتی متین در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس ۲۴ ساعته و واحد رسیدگی به شکایات وانت اینترنتی متین مطرح و وانت اینترنتی متین پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

مسئولیت وانت اینترنتی متین فقط در فرضی است که کاربر از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت وانت اینترنتی متین درخواست خدمات حمل و نقل کالا ارسال کرده است و وانت اینترنتی متین نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربر که در اپلیکیشن و یا وب سایت وانت اینترنتی متین ثبت نام کرده‌ است خارج از اپلیکیشن و یا وب سایت وانت اینترنتی متین با راننده بر انجام خدمات حمل و نقل کالا توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه وانت اینترنتی متین نخواهد بود.

مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران و رانندگان که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام خدمات حمل و نقل کالا) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران و رانندگان) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و وانت اینترنتی متین هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و وانت اینترنتی متین می‌تواند از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی وانت اینترنتی متین به عمل آورد.

هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار وانت اینترنتی متین شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و وانت اینترنتی متین حق غیر فعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه ایشان را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

راننده متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی که توسط وانت اینترنتی متین تهیه و در اختیار او گذاشته شده است استفاده کند و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ راننده بوده و در صورت لزوم وانت اینترنتی متین به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به وانت اینترنتی متین خواهد بود.

مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و حفظ سلامت خودرو توسط رانندگانی که در وانت اینترنتی متین فعالیت می‌کنند برعهدۀ شخص راننده است.

راننده متعهد به بیمه نمودن وسیله نقدی تا سقف تعهدات قانونی خود می‌باشد تا در صورت بروز خسارات به اشخاص ثالث و یا هر یک از سرنشینان امکان جبران خسارات از طریق شرکت بیمه گر میسر باشد.

در صورتی که در حین مسیر حمل و نقل کالا راننده نسبت به نقض تعهدات قانونی از سوی کاربر اطلاع پیدا کند، راننده متعهد به اعلام گزارش به مرکز تماس وانت اینترنتی متین و مراجع انتظامی خواهد بود.

وسایلی که کاربر نباید به همراه داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای حجیم مانند بسته‌های بزرگ.

کالاهای کاربر باید متناسب با فضای داخل اتاق بار خودرو بوده به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ خودرو تعیین شده باشد.

انتقال بار و کالا بدون حضور کاربر (مالک کالا) توسط راننده ممنوع است و کاربر حق ارسال کالا را نخواهد داشت. در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و وانت اینترنتی متین حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.

در هر صورت راننده مجاز به عدم پذیرش بارهای همراه کاربر به شرح فوق می‌باشد. در صورتی که در ابتدای حمل و نقل کالا، راننده از محتویات بار همراه کاربر اطلاع نداشته باشد و در حین حمل و نقل کالا نسبت به محتویات بار همراه کاربر اطلاع پیدا کند، در حین حمل و نقل کالا مجاز به قطع و لغو حمل و نقل کالا می‌باشد. در این صورت راننده مکلف به اعلام گزارش فوری موضوع به وانت اینترنتی متین و مراجع انتظامی می‌باشد.

چنان چه کالایی متعلق به کاربر در خودرو باقی بماند راننده مکلف است پس از آگاهی از این مسئله در اسرع وقت به وانت اینترنتی متین اطلاع رسانی نماید و کالا به صورت امانت به مدت یک هفته نزد راننده باقی می‌ماند و در محل مورد توافق راننده و کاربر و تحت نظارت و پیگیری وانت اینترنتی متین، کالا به کاربر تحویل می‌گردد. چنان چه راننده و کاربر بر سر قیمت تحویل کالا توافق ننمایند بایستی از وانت اینترنتی متین درخواست کنند که هزینۀ آن را محاسبه و اطلاع رسانی نماید و وانت اینترنتی متین وظیفه‌ای در تحویل گرفتن و تحویل دادن کالای مذکور در ظرف یک هفته ندارد و در صورتی که بعد از یک هفته کاربر جهت دریافت کالای مذکور اقدام ننماید راننده آن را به وانت اینترنتی متین تحویل خواهد داد و هیچ گونه ادعایی از جانب کاربر مبنی بر سرقت یا نقص یا عیب کالا علیه وانت اینترنتی متین مسموع نخواهد بود.

کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد نرم‌افزارهای وانت اینترنتی متین شامل دیکامپایل، مهندسی معکوس یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات وانت اینترنتی متین را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار وانت اینترنتی متین یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ وانت اینترنتی متین یا سامانه‌های مرتبط با وانت اینترنتی متین انجام دهند.

وانت اینترنتی متین ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و…) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌ مرتبط به وانت اینترنتی متین کاربران این حق را به وانت اینترنتی متین می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین وانت اینترنتی متین مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

وانت اینترنتی متین در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر و یا یک راننده می‌تواند برای وانت اینترنتی متین یا سایر کاربران یا رانندگان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر و یا راننده مذکور به خدمات وانت اینترنتی متین را دارد. در این صورت، کاربر و یا راننده حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهند داشت.

کاربران و رانندگان توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به وانت اینترنتی متین، از طریق سامانه وانت اینترنتی متین بعمل آید و کاربران و رانندگان ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.

مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهدۀ کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف وانت اینترنتی متین به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

کاربران با عضویت در خدمات وانت اینترنتی متین قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

پذیرش کالا از اشخاص زیر ۱۸ سال ممنوع است و راننده حق دریافت و تحویل کالا را نخواهد داشت. در صورت پذیرش، تمام مسئولیت‌های ناشی از این تخلف بر عهدۀ راننده می‌باشد.

راننده متعهد و مکلف می‌باشد در زمان تحویل کالا به گیرنده کالا، امضاء و تائیدیۀ نامبرده را نسبت به تحویل صحیح و سالم کالا اخذ نماید و گیرندۀ کالا نیز در صورت تحویل کالا ملزم به امضاء و تائید به تحویل صحیح و سالم بودن کالا می‌باشد. پرداخت هرگونه خسارت وارد شده به کالا، منوط به اعلام خسارت در زمان تحویل کالا است. گیرندۀ کالا باید کالا را در زمان دریافت، بررسی و سپس امضای دریافت کالا را به راننده تحویل نماید. بعد از دریافت امضاء، وانت اینترنتی متین هیچ مسئولیتی در قبال اعلام خسارت بر عهده ندارد. در صورت عدم تمایل تحویل گرفتن کالا توسط گیرنده ثبت شده در اپلیکیشن و یا وب سایت در مقصد به هر دلیلی اعم از دیر رسیدن کالا، ورود خسارت به آن، باز شدن بسته بندی کالا و غیره و یا عدم شناسایی گیرنده در آدرس اعلامی کاربر سفارش دهنده، راننده ملزم به مطلع نمودن وانت اینترنتی متین از این موضوع و بازگرداندن کالا به کاربر سفارش دهنده با هماهنگی وانت اینترنتی متین و در صورت عدم پذیرش کاربر سفارش دهنده ملزم به نگهداری آن در نزد خود در ظرف یک هفته و پس از آن تحویل به وانت اینترنتی متین تا تعیین تکلیف نهایی توسط واحد پاسخگوئی به شکایات وانت اینترنتی متین یا مراجع ذیصلاح دیگر می‌باشد. مخارج و هر نقص و عيب به عهدۀ کاربر سفارش دهنده خواهد بود و در این خصوص هر گونه ادعایی نسبت به عدم تحویل کالا توسط راننده و وانت اینترنتی متین به گیرندۀ کالا یا سفارش دهنده مردود و غیر قابل استماع می‌باشد.

راننده مکلف به بررسی کالا مطابق با سفارش ثبت شده در اپلیکیشن یا وب سایت وانت اینترنتی متین در زمان تحویل آن از کاربر سفارش دهنده می‌باشد و پذیرش کالا توسط راننده دلیل بر مجاز بودن محتویات آن و استاندارد بودن برای حمل با وانت می‌باشد و چنانچه در زمان حمل و نقل کالا به عللی خارج از ارادۀ راننده مانند توقف و بررسی توسط مرجع انتظامی، افتادن اتفاقی کالا و مشخص شدن محتویات آن یا غیره راننده متوجه خلاف قانون بودن کالا و نقض تعهدات کاربر سفارش دهنده از مقررات و شرایط این سند گردد، مکلف به قطع و لغو حمل و نقل کالا و اعلام مراتب به وانت اینترنتی متین و بنا به مورد به مرجع انتظامی می‌باشد.

چنانچه کالا به نحوی بسته بندی گردیده که محتویات آن قابل رویت نباشد کاربر سفارش دهنده مکلف است در سامانۀ وانت اینترنتی متین محتویات کالا را ثبت کرده و مسئولیت ناشی از اظهارات خود را بر عهده گیرد. وانت اینترنتی متین در قبال محتوای غیر قابل رویت کالاها هیچ مسئولیتی ندارد و هر گونه مسئولیت ناشی از ارسال بسته‌های حاوی اقلام مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، بر عهدۀ کاربر سفارش دهنده و پاسخگویی در قبال آن در کلیه مراجع اداری، انتظامی و قضایی مستقیما به عهدۀ ایشان است. همچنین کاربر سفارش دهنده باید خساراتی که به سبب این امر به وانت اینترنتی متین وارد شده است را نیز جبران نماید.

جهت ارسال کالا‌هایی که نیاز به احراز هویت گیرنده کالا باشد، لازم است سفارش دهنده در سامانۀ وانت اینترنتی متین این موضوع را متذکر شود. در غیر این صورت وانت اینترنتی متین مسئولیتی در قبال احراز هویت گیرنده مرسوله در آدرس اعلام شده ندارد.

راننده متعهد می‌گردد با رعایت کامل امانت داری و در اسرع وقت کالا را به گیرنده برساند.

چنانچه فرستنده یا گیرنده کالا بخواهند کالای دریافتی به آدرس مبدا بازگردد بایستی به وسیله حساب کاربری خود از طریق سامانۀ وانت اینترنتی متین و پرداخت هزینه اقدام نمایند و راننده هیچ مسئولیتی در جهت بازگرداندن کالا به مبدا ندارد.

شیوۀ جبران خسارت به این صورت است که اگر کالا به طور کامل از بین رفته باشد معادل ارزش اظهار شده کالا در هنگام ثبت سفارش، خسارت پرداخت خواهد شد و اگر خسارت جزئی باشد پرداخت خسارت متناسب با آسیب وارد شده خواهد بود.

پرداخت خسارت فقط در صورت احراز آسیب فیزیکی ناشی از حمل نامناسب کالا صورت می‌گیرد.

چنانچه تلف یا نقص کالا ناشی از عیب ذاتی کالا یا سایر عیوبی که هیچ ارتباطی با حمل آن نداشته یا مستند به کاربر سفارش دهنده يا گیرنده و يا ناشی از تعليماتی بوده كه يكی از آنها داده‌اند یا بسته بندی نادرست کاربر سفارش دهنده یا کالا‌های نامتناسب برای حمل با وانت و یا کالاهای سریع الفساد باشد، وانت اینترنتی متین هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

اگر بسته بندی عيب ظاهری داشته و راننده وانت کالا را بدون قيد عدم مسئوليت قبول كرده باشد شخصاً مسئول آن خواهد بود و وانت اینترنتی متین از این جهت هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

چنانچه تلف، نقص یا سرقت کالا ناشی از تقصیر یا قصور راننده باشد مسئولیت تماماً متوجه راننده بوده و راننده ملزم به جبران خسارت وارده به وانت اینترنتی متین بوده و وانت اینترنتی متین حق لغو عضویت وی را خواهد داشت.

وانت اینترنتی متین در قبال پرداخت خسارت برای کالا‌هایی که ارزش آن‌ها اظهار نشده باشد هیچ مسئولیتی ندارد.

پرداخت خسارت به کالا‌هایی که محتوای آن ها قابل رویت نیست فقط در صورت وجود علائم ضربه و آسیب فیزیکی به بسته بندی کالا قابل پرداخت است.

شماره پیامک 30004505001810 شماره ای می باشد که وانت اینترنتی متین از طریق آن برای کاربران و رانندگان عضو خود، پیامک ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان وانت اینترنتی متین، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام وانت اینترنتی متین است. لطفاً در صورت دریافت چنین پیامکی، جهت پیگیری قانونی آن را از طریق شماره های پشتیبانی به وانت اینترنتی متین اطلاع دهید.
فرستنده کالا باید اطلاعات کامل فرد گیرنده شامل نام و نام خانوادگی و شماره تماس را درج کند. مسئولیت هماهنگی های لازم برای ارسال کالا به مراکز حمل کالا اعم از راه آهن، فرودگاه، باربری ها (خرده بار)، ترمینال های مسافربری و ... که فرد تحویل گیرنده در آن مشخص نیست، فرستنده کالا بوده و راننده و وانت اینترنتی متین مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه حمل و نقل کالا، مفقود شدن و یا خسارت های احتمالی ندارد.
اگر فرستنده در زمان ارسال کالا تصمیم به دریافت وجه کالای خود را دارد باید درخواست سرویس رفت و برگشت بدهد تا راننده وانت اینترنتی متین هزینه کالا را به مبدأ بازگرداند. وانت اینترنتی متین در قبال توافقات بین راننده و فرستنده برای عدم ثبت درخواست برگشت و واریز وجه کالا به حساب فرستنده مسئولیتی بر عهده نداشته و در صورتی که وجه مذکور به حساب فرستنده واریز نشود، پیگیری آن بر عهده شخص فرستنده است.
درصورتی که فرستنده بعد از ثبت در خواست یا ایجاد تماس با بخش پشتیبانی تقاضای ایجاد تغییر در اطلاعات مندرج در درخواست را داشته باشد پیامدهای ناشی از تغییرات ایجاد شده بر عهده وانت اینترنتی متین نیست.

راننده در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات وانت اینترنتی متین به منظور انجام موضوع قرارداد از جمله عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین عدم استعمال و مصرف آنها بوده و همچنین کاربران و رانندگان اقرار می‌نمایند کلیه اظهارات، اعلامات، تائیدیه‌ها و محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به وانت اینترنتی متین و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد منطبق با واقع و حقیقت می‌باشد. در صورتیکه به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص خلاف اظهارات کاربران و رانندگان اعلام یا احراز گردد، وانت اینترنتی متین محق می‌باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر و یا راننده خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق نسبت به مطالبۀ مبلغ 40.000.000 ریال بعنوان خسارت و وجه التزام این شرایط و مقررات اقدام نماید. وصول تمام یا قسمتی از خسارت و وجه التزام فوق از اعتبار ریالی کاربر و یا راننده نزد وانت اینترنتی متین بلامانع می‌باشد .

مجوز کشوری کسب و کار مجازینماد اعتماد الكترونیكی کسب و کار های اینترنتینشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتیشرکت به پرداخت ملتاتحادیه صنف موسسات حمل و نقل کالا شیرازامنیت لایه انتقالگواهی نامه ثبت علامت